Govecs | Birkaç Kelimeyle Büyük Bir Hikaye!

GOVECS'in başarı öyküsü 2009'da başladı. Kurulduğu yıldan itibaren girişimcilik projesi olarak kurulan şirket, Avrupa'nın önde gelen elektrikli scooter üreticisi haline geldi.

2009
Thomas Grübel (CEO) Münih'te GOVECS GmbH'yi kurdu. Üretim tesisi Polonya, Wroclaw'da kuruldu.

 2011
GOVECS ilk modeli GO! S. Elektrikli scooter saatte 80 kilometreye ulaşıyor.

 2012
GOVECS, 500 GO! S. modeliyle İspanya'nın lider scooter kiralama şirketi Cooltra'ya destek oldu.  GOVECS'in Cooltra ile ortaklığı, Avrupa'daki ilk büyük ölçekli projedir.

 2013
Polonya, Wroclaw'da yeni bir üretim hattı devreye aldı. 

2017
GOVECS yeni E-Schwalbe'yi sunar. Alman kült scooterını yeniden canlandıran Schwalbe, GOVECS'nin hızla gelişen B2C pazarına girişini işaret ediyor.

GOVECS Berlin'de Alexanderplatz'daki ilk GOVECS SCOOTER mağazasını açtı. Bunu Stuttgart ve Münih'te başka mağazalar takip etti.

2018
GOVECS, ELMOTO'yu devraldı. Stuttgart merkezli markanın satın alınmasıyla GOVECS, ürün portföyüne daha fazla katkıda bulun ve pazardaki konumunu genişletir.sağladı ve pazarda ki payını genişletti.

GOVECS, 90 km/s maksimum hızıyla dünyanın tüm zamanların en hızlı Schwalbe'sini sundu.

Aynı yol içerisinde, devam eden süreçte GOVECS bir anonim şirket haline geldi.

2019
E-Schwalbe, General German Automobile Club (ADAC) tarafından bağımsız olarak test edildi ve testi kazandı.

GOVECS, FOCUS Business tarafından 2020 Büyüme Şampiyonu seçildi ve otomotiv endüstrisinde 1 numara! oldu.

 2020
GOVECS, bisiklet servis sağlayıcısı Livecycle'ı devraldı ve böylece e-scooter, bisiklet, e-bisiklet ve kargo bisikletleri için Almanya çapında vermiş olduğu hizmetle portföyünü genişletmeye devam etti.

GOVECS, Stuttgart'ta kendi paylaşım hizmeti ZOOM Sharing'i başlattı.

 2021

GOVECS, hizmetleri paylaşmak için özel olarak tasarlanmış bir filo yönetim sistemi olan GOVECS Fleet'i (GOVECS FLEET Nedir?  Filo Yöneticileri, filoları için araç seçerken farklı zorluklarla karşılaşır. GOVECS'de operasyonel maliyetleri en aza indirmek ve esnekliği en üst düzeye çıkarmak için en iyi çözümleri sunuyoruz. Çok çeşitli modellerden harika hizmet seçeneklerine, yazılım çözümlerine ve çekici kiralama seçeneklerine kadar GOVECS, filo yönetiminiz için mükemmel bir ortaktır.) piyasaya sürdü. GOVECS Fleet, her türden scooter filosu için de kullanılabilir.

ZOOM Sharing, Leipzig'de kullanıma sunuldu. Filo, yerel bir ortak olarak yerel bir enerji sağlayıcısı olan enviaM tarafından işletilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar
BİZE ULAŞIN!