B Sınıfı Ehliyet Sahipleri Artık 125 CC´ye Kadar Motosiklet Kullanabilecekler

  • Ana Sayfa
  • Blog
  • B Sınıfı Ehliyet Sahipleri Artık 125 CC´ye Kadar Motosiklet Kullanabilecekler

Resmi Gazete’de yayımlanan Karayolları Trafik Yönetmeliği’ne göre, en az 2 yıllık B sınıfı geçerli sürücü belgesine sahip olan ve gerekli şartları sağlayan sürücüler, A1 sınıfı sürücü belgesi ile kullanılan motosikletleri kullanabilecek. 

İçişleri, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği ile Ulaştırma ve Altyapı bakanlarının birlikte yürütüleceği yönetmeliğe ilişkin aranan şartlar şu şekildedir:

1.Deneyim bakımından en az 2 yıllık B sınıfı geçerli sürücü belgesine sahip olmak, 

2.İki tekerlekli araçları kullanacaklar için aranan sağlık şartlarını karşılamak, 

3.Başvuru tarihinden itibaren geriye doğru 5 yıl içinde sürücü belgesi geçici veya daimi alınmamış olmak.

 

A1 sınıfı sürücü belgesi için gerekli şartları sağlayan sürücüler, Milli Eğitim Bakanlığı'nın belirlediği direksiyon eğitimi ve başarılı uygulama sınavının ardından A1 sınıfı sertifikalarını almaya hak kazanacaklardır. Bu sertifikalar sürücü belgesi sistem kayıtlarına işlendiğinde, Türkiye genelinde A1 sınıfı sürücü belgesine sahip olarak kullanılabilen,  ticari faaliyetlerde kullanılan motosikletler dışındaki motosikletleri rahatlıkla kullanabileceklerdir.

 

 

 

 

 

 

 

İsotlar Motor, B sınıfı ehliyet sahiplerine tanınan A1 sınıfı sürücü belgesiyle kullanılabilecek motorları ile diğer firmalara kıyasla daha fazla çeşitlilik sağlamaktadır. Bu çeşitlilik içinde 125cc motor hacmine sahip; Peugeot, Lambretta, Brixton ve UM gibi markalar bulunmaktadır. Bu markalar sadece şık tasarımlarıyla değil aynı zamanda güvenilir performanslarıyla da öne çıkmaktadır. İsotlar Motor'da Şubat ayı boyunca, 125cc'ye kadar olan tüm modellerde sizi bekleyen özel bir fırsat var. 90.000 TL’ye kadar vade farksız 12 ay taksit seçeneği ile hayalinizdeki motosiklete sahip olmak hiç bu kadar avantajlı olmamıştı.İsotlar Motor'un geniş ürün yelpazesi, her sürücü profilinin beklentilerini karşılamak ve sürüş deneyimini en üst düzeye çıkarmak için tasarlanmıştır. Türkiye genelinde kullanabileceğiniz A1 sınıfı sürücü belgesi ile bu marka ve modellerine sahip olabilir ve özgürlüğün tadını çıkarabilirsiniz. Motosiklet tutkunları için sunulan bu modellerle birlikte, hem şehir içi hem de şehir dışı yolculuklarınıza keyif katacak güvenli bir sürüş deneyimi yaşayabilirsiniz.

 

İsotlar Motor'un distribütörü olduğu Peugeot Motosiklet markasının 125cc motosiklet modelleri oldukça çeşitlidir. Pulsion GT 125CC, İsotlar Motor'un güçlü ve sportif bir modelidir. Hem şehir içi ulaşım hem de uzun yol sürüşleri için tasarlanmıştır. Klasik tarzıyla dikkat çeken Django 125, retro bir görünüme sahiptir. Şehir içinde ve tüm arazi koşullarında kullanım için idealdir. Yakıt verimliliği, konfor ve stil arayanlar için oldukça caziptir. Geniş ve rahat bir sürüş pozisyonuna sahiptir. Şehir içi ulaşım için tasarlanmış olan Tweet 125, pratik bir scooter modelidir. Hafif ve manevra kabiliyeti yüksektir. Yakıt tüketimi düşüktür ve kullanıcı dostudur. Genellikle öğrenciler ve şehirde hareketliliği olan bireyler için tercih edilir. İsotlar Motor bünyesinde yer alan Lambretta Motosiklet 125CC motosikletler açısından seçeneklere sahip bir diğer markadır. Klasik Lambretta 125cc motoruyla güçlü bir performans sunar ve sürücüye konforlu bir sürüş deneyimi sağlar. Lambretta V125 CBS, klasik scooter tarzını modern özelliklerle bir araya getirerek, şehir içi sürüşlerde zarif ve güvenilir bir seçenek sunar.

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar
BİZE ULAŞIN!